Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 269 955 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

dym z OFE

piątek, 13 listopada 2015 11:14

Do OFE do pewnego czasu wpłynęło ok. 280 mld zł. ( zamiast dp ZUS ) bo miałby być inwestowane w rozwój potencjału naszej gospodarki by zapewnić lepszy byt emerytom. Niech stworzenie jednego miejsca pracy w nowoczesnym przemyśle kosztuje 1 mln zł. Z tego powinno powstać ok. 280 tys. nowych miejsc pracy czyli mniej więcej 90 fabryk takich ja VW Poznań - NASZYCH - POLSKICH 
Gdzie one są - wskaż mi je 
OFE na początek brało z tego z początku 10% ( później 7,0 % i 3,5% ) prowizji "dla siebie" + 0,6% za zarządzanie. 
A to "inwestowanie" polegało w większości na kupowaniu obligacji skarbu państwa i z tego m.in. pokrywano deficyt ZUS-u. 
Oczywiście obligacje te skarb państwa musi wykupić. 
Z czego ? 
Ano z naszych podatków, 

OFE, moim zdaniem, stały się instytucjami zdegenerowanymi powodu bezczynności Państwa. Inwestującymi w sposób najwygodniejszy, pobierającymi opłaty w nieuzasadnionej wysokości. Nie stały się żadnym inwestorem w gospodarkę, albo kompletnie nieznaczącym. I taki stan rzeczy tolerowano przez 13 lat. A potem postanowiono, że rozwiązaniem będzie "przekazanie" do innej instytucji, która też żadnym inwestorem w gospodarkę nie jest, której koszty obsługi tez nie są wzorem gospodarności. Jedynie w celu poprawy wskaźnika deficytu- dokładnie takiego samego "wirtualnego zapisu księgowego" bo fizycznie to żadnych pieniędzy nie przekazano, żadna złotówka z OFE nie została użyta jako inwestycja w gospodarkę czy infrastrukturę.
To takie "działanie dla dobra obywateli" jakby policjant stał spokojnie patrząc jak bandyta wybija Panu zęby a potem triumfalnie aresztował bandziora. Czyli "wykazał się" tylko od zęby od tego nie odrosną.
To jest prawdziwy problem, gdzie Państwo zawodzi- instytucje, które mają służyć obywatelowi spokojnie mu nie służą przez lata. Tak jakby były prywatnym folwarkiem a nie instytucjami z ustawy podlegającymi kontroli Państwa. Bo po prostu tej kontroli nie ma, nikogo nie interesuje co dzieje się z pieniędzmi obywatela.
Dopóki nie przyjdzie komuś do głowy, żeby je te pieniądze obywatela po prostu zawłaszczyć- bo zabranie mi moich składek i oddanie "w ręce ZUS" bez mojej zgody to jest zawłaszczenie. Dokładnie takie samo jak przelanie moich "wirtualnych pieniędzy w banku" na konto dowolnej instytucji- może kiedyś mi odda, 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

co dalej Europo

niedziela, 08 listopada 2015 14:33

Nie zostanie po nas nic, zostaniemy zadeptani i wchłonięci, bowiem wszystko co stworzyliśmy jest dla islamistów wrogie i niezgodne z ich wiarą rodem z epoki kamienia łupanego. Biologia jest po ich stronie, wystarczy obejrzeć statystyki nowych urodzin w Holandii, czy Francji. Jedyna droga ratunku dla Europy wiedzie przez  odrzucenie  wszelkich multi kulti poprawności politycznej i nadstawiania drugiego policzka. Tolerancja, chęć pomocy uchodźcom musi mieć swoje granice, dlaczego wiedząc że 80-85% imigrantów to żadni uchodźcy nic nie robimy aby ic odesłać do domu, a Europa, a dokładniej jej bojacy się posądzenia o brak tolerancji, czy ksenofobizm politycy nie chce tego przyjąć do wiadomości, więc zginie nasz  świat w starciu z bezwzględną, prymitywną siłą religijnych fanatyków ich wysoką rozrodczością i całkowitym brakiem poszanowania dla naszych wartości, kultury, religii. Nazywanie niechęci wobec islamu, czy hord tkz imigrantów" faszyzmem, ksenofobią, albo nietolerancją i obwarowanie tego prawem karnym ( właściwie nawet ten tekst od biedy da sie podciągnąć do odpowiedzialności karnej) skutecznie wykorzystują islamiści przy pomocy lewicujących prawników, domagając się "przestrzegania ich praw", podczas gdy sami nie przestrzegają żadnych naszych praw i wartości cywilizacyjnych. Jak wygląda integracja zgodnie z ideą multikulti przekonały się społeczeństwa Francji, Belgii, Holandii, Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemiec.

Nigdzie ten eksperyment się nie udał, mimo włożenia w niego olbrzymich środków finansowych, olbrzymiej propagandy i piętnowania nieporawnych politycznie efekt jest taki ze większość przybyszów owszem bierze zasiłki socjalne, mieszka w przyznanych im mieszkaniach, ale absolutnie nie ma chęci podporządkować się zwyczajom i prawom kraju który ich przyjął.

Co gorsza propaganda multi kulti, piętnowanie jakichkolwiek prób normalizacji, powoduje ze sparażowana jest poprawnością polityczna policja, urzędnicy wolą sobie odciać palec niz podjąć decyzje która mogła by być uznana jako rasistowska

Choć wmawia nam sie dzięki propagandzie rózne dyrdymały o równości sprawiedliwości tolerancji, to światem rządzi siła. Nie tylko militarna, tu Europa ma jeszcze trochę sił, ale  mentalna - tą drugą mają dziś islamiści, którzy obnażyli europejskie słabości i brak zdecydowania we własnej obronie, paralizujący strach przed posądzeniem o rasizm, ksenofobię. Weszli do nas jak do siebie nie zatrzymywani przez nikogo, albo nawet zwożeni przez uzytecznych idiotów i zaczęli żądać - na razie żądania dotyczą głownie kasy z zasiłków, ale to nie koniec, końca tych żądań nie będzie. Obecne biurokratyczne władze UE udają, że tego nie widzą, organizują kolejne konsultacje, szczyty, aby rozwiązać problem uchodźców. Wszystkie inne głosy to tylko głosy ksenofobów. Tak naprawdę los Europy ich nie interesuje, ważne aby gdzieś upchnąć gorącego kartofelka - patrzą na niego przez pryzmat kasy zarabianej do końca kolejnej kadencji w nadziei, że do tego czasu nic się mocno nie zmieni i uda się im utzymać na kolejną kadencję, a w razie czego, mając pieniądze, wyjadą do USA, czy Australii. Europę zabija na naszych oczach hipokryzja poprawności politycznej, która pod karą wiezienia nakazuje obywatelom Europy siedzieć cicho i nie głosić poglądów w obronie swojego bytu, bo one "obrażają uczucia religijne uchodźców". Nie ma natomiast żadnych granic dla żądań uchodźców, którzy tu przyszli po darmowa kasę z zasiłków, a z tym ze najchetniej  przy okazji ścinać głowy i nawet  nie się kryją. Jedno słowo zapewnia im bezkarność - "RELIGIA", oraz status mniejszości. Jak więc Europa ma się obronić i przetrwać, skoro zabrania europejczykom się bronić nawet werbalnie, tolerując przy tym mordercze zamiary przybyszów tylko dlatego, że są osłonięte płaszczykiem tolerancji, uchodźctwa?

Czy kolejne działania europolityków coś dadzą- oczywiście ze nie.

Matematyki nie da się oszukać, imigrancji wbrew ostrej propagandzie części mediów nie będą pracować na emerytury starzejących się Europejczyków, po prostu nie maja zadnych kwalifikacji wykształcenia, znajomości języka, oraz co gorsza zakorzenionej kultury pracy.  Oni przyszli tu po zasiłki, to najlepsza inwestycja na świecie, wydajesz 5000 euro na podróz i przy odrobinie farta masz do końca zycia zapewnione 1000-1300E roznych zasiłków, mieszkanie, dobrą europejska opiekę zdrowotną.

Oczywiście powstaną jakieś ambitne plany wprowadzenia "uchodźców" na rynek pracy, parę firm powiązanych ze żłobem zarobi na tym dużą kasę. Efekt, podobnie jak z wprowadzaniem polskich romów na rynek pracy, wydane miliony, efekt mniej niz  mizerny. Kasa będzie się kręciła, co gorsza za parę miesięcy "uchodźcy" upomną sie o swoje zasiłki i nie oszukujmy sie nikt im ich nie odmówi, oni mogą podpalać miasta, na nich  nawet nie można krzywo spojrzeć


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (3) | dodaj komentarz

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  48 096  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

O moim bloogu

Blog o tym o czym wszyscy wiedzą, ale boją sie mówić a czasami nawet myśleć, trochę inne spojrzenie na niektore rzeczy

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 48096

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl